Zaolzie w książce. Konkurs pierwszy.

Wczoraj zapowiedziałem na Facebooku i Twitterze serię trzech konkursów, w których możecie zdobyć nowe książki mniej lub bardziej związane z Zaolziem. Zaczynamy od jednej z kategorii “bardziej” – zapraszam do hospicjum!
 
Warszawski etnograf, piwosz i powsinoga Jarosław jot-Drużycki regularnie nawiedza Cieszyn Zachodni i okolice, a swoje spostrzeżenia związane z tymi terenami spisał w wydanej niedawno książce pt. “Hospicjum Zaolzie”. Nie mogę na razie napisać zbyt wiele o treści tego świeżutkiego wydawnictwa, ale już za kilka dni moja recenzja ukaże się w miesięczniku Zwrot. Póki co możecie przeczytać fragment książki na blogu autora (o tu!), wersję papierową kupicie na przykład w księgarni państwa Wirthów w Czeskim Cieszynie lub w kilku księgarniach internetowych (1, 2).
 
Od dzisiaj możecie też zapolować na darmowy egzemplarz w konkursie. Gotowi?
 
Pytanie konkursowe jest proste – podaj inną nazwę “Zaolzia”. Prawdziwą lub zmyśloną. W dowolnym języku. Odpowiedzi możecie wysyłać na adres darek.jedzok(a)gmail.com, na mojego Twittera lub wpisywać w komentarzach na Facebooku. Wszystkie skrzętnie zanotuję, w sobotę wieczór wylosuję zwycięzcę. Konkurs trwa do końca tygodnia, wyniki oraz ewentualne najciekawsze odpowiedzi opublikuję w niedzielę.
 
Do dzieła!
 

Więcej!

Podaj dalej