Felieton 151 – Europa 2030

Aby tradycji stało się zadość, jak co roku wprowadziłem się w trans hipnotyczny, by odczytać dla was nagłówki artykułów, jakie pojawią się w mediach 1 stycznia 2030 roku. Oto co ciekawsze z nich :

* Wojciech Cejrowski, pierwszy polski prezydent wyłoniony w wyborach SMSowych, przedstawił dziennikarzom nowoczesne i humanitarne urządzenie do leczenia gejów – mikrogilotynę. Obecnie naukowcy pracują także nad ultradźwiękową armatką do łagodnej anihilacji jajników lesbijek.

* Europejskie sądownictwo zakończyło ostatni etap reformy systemu kar – karą za wielokrotne morderstwa i gwałty będzie od tego roku długie, znaczące spojrzenie.

* W ubiegłym roku z anteny znikły znane od 20 lat konkursy taneczne i śpiewacze z udziałem znanych gwiazd. W najbliższym czasie ruszą całkowicie nowe programy o tematyce medycznej – show gastroenterologiczne Jak oni trawią oraz barwna rewia Gwiazdy przeprowadzają przeszczep serca.

* Czeski minister szkolnictwa zareagował na liczne skargi dotyczące zbyt wymagających lektur szkolnych. Z tematów maturalnych znikną dzieła Haška i Kafki, które ma zastąpić analiza Ani z Zielonego Wzgórza i Przygód Krecika.

* W najbliższym czasie na ścianach polskich szkół mają zawisnąć symbole kolejnych ugrupowań religijnych. Do krzyża, gwiazdy Dawida i półksiężyca dołączy sierp druidów oraz dysk słoneczny boga Ra.

* Nasila się konflikt między eurostanem polskim a eurostanem śląskim. Prezydent Śląska, Gertruda Moj, zapytana o genezę niesnasek między narodami, odpowiedziała „Za to mogóm zasmolóne gorole”¹ .

* Efekt cieplarniany nadal efektywnie przeciwdziała nowej epoce lodowcowej, utrzymując granicę wiecznej marzłoci na wysokości Torunia. Przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w Gdańsku utrudniają nocne ataki niedźwiedzi polarnych.

* Dělnická strana, czeska partia ultranacjonalistyczna, przeforsowała w parlamencie ustawę skierowaną przeciwko problematycznym społecznościom – od stycznia godziny policyjne dotyczą nie tylko mniejszości etnicznych i religijnych, ale także ludzi piegowatych oraz hodowców fiołków afrykańskich.

* W marcu na ekrany polskich kin trafi ekranizacja kultowego serialu pod tytułem Reksio – Cześć, suczki. Film opowiada historię Reksa, niezrównoważonego bulteriera, który w afekcie zdziesiątkuje grupę dziatwy bawiącej się w piaskownicy. Jego ucieczka przed prawem i własnym sumieniem zamienia się w epicką podróż przepełnioną przemocą, mrocznym pożądaniem i tragicznym w skutkach uzależnieniem od granulek Pedigree.

Przypisy:

¹ wg słownika poprawnej śląszczyzny „gorol” to człowiek pochodzący spoza Śląska

Więcej!

Podaj dalej