Felieton 197 – Świat 2032

Jak co roku w pierwszym posylwestrowym felietonie przedstawiam wybrane doniesienia prasowe z gazet, które ukażą się za dwadzieścia lat.

* Niemcy ostatecznie porzucają plany na budowę elektrowni atomowych na rzecz alternatywnych źródeł energii. W ciągu dekady większość zapotrzebowania mają pokryć generatory prądu podłączone do kółek napędzanych przez biegające chomiki.

* Po uporaniu się z mniejszościami narodowymi, religijnymi i seksualnymi Obóz Narodowo-Radykalny ogłosił rozpoczęcie walki przeciwko piegowatym i pszczelarzom.

* Wkrótce odbędą się pierwsze wolne wybory w trzech młodych państwach Europy – Islamistanie (byłej Francji), Romunii (byłej Słowacji) i Polsce 2 (byłej Wielkiej Brytanii i Irlandii). Działania zbrojne na granicy niemiecko-chińskiej.

* ”Bieber/Możdżer” to tytuł wspólnej płyty polskiego pianisty i kultowego kanadyjskiego wokalisty. „Cieszę się, że udało mi się nakłonić Justina do współpracy” – mówi Leszek Możdżer – „Dzisiaj nikt już nie robi takiego popu, jak on”.

* Po trzecim dużym kryzysie w tym tysiącleciu korporacje rezygnują z usług analityków rynkowych i coraz częściej zatrudniają fachowców z dziedziny parapsychologii, astrologii i wróżbiarstwa. Wielka Kasandra, redaktor naczelny miesięcznika „Forbes”, przedstawiła prognozę na najbliższy rok : „Jowisz może w najbliższym czasie bardzo namieszać. Uważajcie na zły wiatr z północy.” Czekamy jeszcze na konkretne wyniki wróżenia z fusów.

* Po klęsce waluty euro i nieudanych próbach odnowienia walut lokalnych kolejne państwa wracają do tradycyjnych metod płatności międzyplemiennych – paciorków, brązowych kolczyków i dziewic. Aktualny kurs dziewicy do paciorka na ostatniej stronie dzisiejszego wydania.

* Wiadomość z ostatniej chwili : „Jeszcze Polska nie zginęła”. Pogoda : „Nad Tatrami błyska”. Ogłoszenia : „Gdzie jest mój dom?”.

* Wiadomości regionalne : „Na Karpyntnej zdechnył kóń.”

 

Więcej!

Podaj dalej